Czy nieleczona dna może prowadzić się do powiększenia węzłów chłonnych?

Czy nie leczona dna moze prowadzic do powiekszenia wezlow chlonnych na szyi ? Moj problem zaczal sie po odstawieniu miluritu trwa to prawie rok (mowie o wezlach) ma to zwiazek z sercem? Skoro prowadzi nawet do miazdzycy to moze byc przyczyna powiekszonych wezlow? Dodam jeszcze ze zapomnialem o chorobie a myslalem o sporcie spozywalem odzywki bialkowe konczac na kreatynie trwalo to bardzo dlugo. Wizyta u hepatologa juz zaklepana ale bardzo chcialbym sie teraz dowiedziec czy to moze byc przyczyna?

Raczej powiększenie węzłow chlonnychg nie ma związku z dną moczanową , podobnie mało możliwy jest związek powiększonych węzłów z funkcjonowaniem serca . Proszę zacząć od podstawowych badań z krwi- morfologioa , crp oraz od konsultacji internistycznej