Czy normalne jest plamienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, i prosze o odpowiedz najlepiej lekarza. Chodzi dokladnie o to ze od 3 miesiecy biorę taletki anty w pierwszy miesiacu caly czas plamilam ale ginekolig mowil ze to normalne i dostałam krwawienia w 2 dniu 7 dniowej przerwy w nastepnym miesiacy dostalam krawienia w przed ostatniej tabletce ale wzielam je do konca i zrobilam 7 dniowa przerwa a w tym miesiącu powtórzyła sie ta sama sytuacja co w 2 miesiącu brania. Czy to normalne? Czy mam sie czegos bac?

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie dokładnie To są tabletki ? Wskazana wizyta u ginekologa jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości

Opisana sytuacja nie jest niepokojąca, zazwyczaj przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej występują plamienia. Jeśli problem będzie się utrzymywał, należy zgłosić się do ginekologa.