Czy nowotwór będzie się kiedyś nadawał do operacji?

Wynik Tk szyji. Obustronnie w obrebie glosni oraz podglosnikowo widoczna zmiana TU ulegajaca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu i posiadajaca wymiary 31mm x 22mm x 23mm. W dolnej czesci guz nacieka sciane tylna gardla dolnego oraz przestrzen zagardlowa i najpewniej przedkregoslupowa na odcinku 65mm ( na poziomie C5-th2) Naciek npl obejmuje koniungacje gardlowo przelykowa i najpewniej proksymalny odcinek przelyku. Obustronnie widoczne ww chlonne szyjne: poziomu Ib najwiekszy o wymiarach 20 mmx 14 mm, poziomu IIa najwiekszy o wymiarach 22mm x 15 mm po stronie prawej oraz 31mm x 22 mm po stronie lewej, poziomu II najwiekszy o wymiarach 14mm x 23mm po stronie lewej oraz poziomu III najwiekszy o wymiarach 33mm x 24mm po stronie lewej. Lewostronnie widoczne rowniez powiekszone ww chlonne szyjne poziomu IV i V b o srednicy do 15 mm. Widoczne rowniez ww chlonne okoloprzelykowe o srednicy do 8 mm ( podejrzane). Obecnie chora w trakcie radioterapii . Wczesniej rowniez przyjela chemioterapie. Jakie sa rokowania? Czy jest szansa ze nowotwor bedzie kiedys nadawal sie do operacji? Prosze napisac cos wiecej o wyniku bo jestem zielona. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Jest to zaawansowany nowotwór, który będzie mógł być oceniony dopiero na podstawie odpowiedzi na leczenie. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. W chwili obecnej szanse na przeprowadzenie radykalnego zabiegu są znikome.