Czy o ten związek jeszcze walczyć?

Jestem od roku w stałym związku, oczywiście pojawiały się drobne sprzeczki, teraz planowaliśmy zamieszkać razem, ale partner zaczął się migać, kręcić. To ja muszę walczyć o nas, naginać się, rezygnować z własnych potrzeb, zaczynam się dusić, męczyć jest mami synkiem i chyba tylko rozstanie jest jedyną opcją ale boję się reakcji partnera, nie wiem czy coś sobie nie zrobi ale ja psychicznie już nie wyrabiam, jestem z nerwicowana, szukam uspokojenia w alkoholu a on zasypuje mnie pustymi obietnicami

Pozdrawiam
Marta Wiera-Kędryna

Przede wszystkim proszę sobie odpowiedzieć na pytanie na co jeszcze Państwa łączy, na czym Wasz związek się opiera oraz na ile chce Pani go kontynuować.
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby również szczera rozmowa z partnerem dotycząca obaw, które Pani ma.
Gdyby zdecydowali się Państwo walczyć o swój związek to polecam terapię par.
Jeżeli natomiast nie wie Pani jak wydostać się z tej relacji, to można również skorzystać z pomocy psychologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
proszę przeczytać swój opis tej relacji i zadać sobie pytanie: czy chce Pani być z tym człowiekiem? Co Pani czuje do niego? Co Was łączy? Dlaczego Pani przejęła odpowiedzialność? Jak Pani działania wpływają na sytuację? Jeśli chce Pani walczyć, to konkretnie o co w tym związku? Do tanga trzeba dwojga. Odpowiedzieć sobie na te pytania może Pani (możecie) na terapii dla par lub indywidualnej, jeśli partner nie zgodzi się na współpracę.Psychoterapia pomaga rozważyć rozwiązania i wdrożyć je w życie.Pozdrawiam.