Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy opary wydobywające się z pieca przy szkliwieniu szkliwami spożywczymi są szkodliwe dla kobiet karmiących lub planujących ciążę?

Witam. Jestem mamą rocznego dziecka, które karmie piersią. Pracuje przy ceramice - lepię, maluję, modeluje na kole. Teraz szef chce mnie nauczyć szkliwienia. I stad moje pytanie. Czy opary wydobywające się z pieca przy szkliwieniu szkliwami spożywczymi są szkodliwe dla kobiet karmiących? A dla kobiet ciężarnych? Bo córę już bym mogła odstawić od piersi i byłoby po problemie. Ale chciałabym się zacząć starać o kolejne dziecko. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Nie jestem w stanie tego powiedzieć, ponieważ nie wiem co wchodzi w skład materiałów z którymi będzie miała Pani kontakt, oraz czy podczas obróbki termicznej nie powstają substancje szkodliwe.

0
Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Musiałaby Pani podać konkretne substancje które tam się wydzielają... Zresztą i tak trudno to będzie jednoznacznie określić gdyż prawdopodobnie brak w literaturze badań czy wpływają one negatywnie na płód. generalnie należy unikać ekspozycji na czynniki które mogą byc potencjalnie szkoldiwe. Nie sądzę by ktoś Pani ze 100% pewnością powiedział że to na pewno zaszkodzi a to nie...

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety