Czy Orgametril ma wpływ na wątrobę?

witam, od czterech dni biorę tabletki orgametril. od wczoraj boli mnie wątroba. rok temu podczas USG brzucha wykryto u mnie 'naczyniaka' na wątrobie. zdiagnozowany niestety tylko na podstawie USG. i stąd moje pytanie, czy ten lek ma jakiś wpływ na wątrobę ? czy możliwe jest, że od tego leku boli mnie wątroba ? czy to bardziej może być ten 'naczyniak' ? czy w tą stronę powinnam jakoś dalej się badać ?

Lek. Paweł Szadkowski

Ból brzucha jest możliwym działaniem niepożądanym ww. leku (zwykle działania niepożądane tego leku występują przejściowo). Może pani wykonać badania: AST, ALT, ALP i bilirubinę całkowitą. W razie nieprawidłowych wyników lub utrzymujących się dolegliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.