Czy Ozempic ma wpływ na poziom amylazy we krwi?

Dzień dobry. Od 3 miesięcy biorę lek Ozempic 1 mg. W dniu dzisiejszym odebrałam badania i wynik Amylazy mam 21U/l przy normie 28-125 U/l. Czy wynik badania powinien mnie niepokoić? Czy lek Ozempic może mieć wpływ na zaniżony wynik Amylazy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek ten zazwyczaj powoduje podwyższenie stężenia amylazy. Sugeruję powtórzenie badania, jeżeli wynik ponownie będzie zbyt niski, proszę skonsultować się z gastroenterologiem.