Czy pijąc glukozę mogę zaszkodzić dziecku?

Witam! Podejrzewam że jestem w ciąży ale jest za szybko by zrobić test. Jutro powinnam iść na badanie gdzie trzeba wypić 75g glukozy które zlecił mi lekarz jakiś czas temu przy kontrolnych bada nich. Czy pijąc ten roztwór nie zaszkodzę w żaden sposób dziecku? Proszę o szybką odpowiedź :) pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie badanie jest niezbędne aby stwierdzić, czy nie ma Pani cukrzycy, więc tutaj chodzi o dobro dziecka i należy je wykonać. ;)