Czy po usunięciu trzonu macicy i jajowodów mogę dostać krwawień?

Czy po usunięciu trzonu macicy i jajowodów mogę po pół roku po operacji dostać krwawień?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Trudno z racji odległości i możliwości przeprowadzenia wywiadu oraz badania odpowiedzieć jednoznacznie na zadane przez Panią pytanie. W związku z tym proponujemy konsultację stacjonarną z lekarzem ginekologiem, który po precyzyjnym badaniu będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu.

Na pewno niezbędne może okazać się wykonanie USG ginekologiczne, które wskaże przyczynę krwawienia.

Nie wspomniała Pani, z jakiego powodu była usuwana macica wraz z jajowodami. Istotne są również objawy, jakie były obecne po przeprowadzonym zabiegu.

Często zdarzają się bowiem komplikacje po takiej ingerencji chirurgicznej. Najczęściej występuje ból, odczuwanie suchości w pochwie, obniżenie narządu rodnego, a także krwawienia. Istotne jest natomiast, czy było to jednorazowa sytuacja, czy przewlekła.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy w miarę szybką konsultację z lekarzem ginekologiem lub najbliższą ginekologiczną izbą przyjęć.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/histerektomia-usuniecie-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/wiele-operacji-usuwania-macic-jest-wykonywanych-na-wyrost-doktor-szymanowski-o-grzechach-polskiej-ginekologii

https://zdrowie.parenting.pl/usuniecie-macicy-kiedy-jest-konieczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.