Czy podwyższony cholesterol może wynikać z braku ruchu?

Czy podwyższony cholesterol może być od kompletnego braku ruchu (siedzenie przez prawie cały dzień, z przerwami tylko na pójście do łazienki, kuchni czy salonu)?

Dzień dobry,

szkoda, że nie napisała Pani wartość podwyższonego cholesterolu całkowitego bo to bardzo ważna wskazówka.

Wracając do Pani pytanie aby się nie rozpisywać to przyczyna może leżeć w źle zbilansowanej diecie, nieprawidłowej masie ciała ale przede wszystkim NISKIEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ.

Proponuję wykonać badanie z krwi morfologia z rozmazem, lipidogram, potas, sód, magnez i udanie się do lekarza pierwszego kontaktu aby ocenił wyniki badań i zlecił odpowiednie zalecenia.

Zachęcam do aktywności fizycznej konsultacja z trenerem personalnym.

Pozdrawiam