Kobieta , 35 lat Kobieta 35lat, czy podwyzszony kortyzol po sterydach moze wywołac refluks??
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Sterydoterapia – Sterydy (steroidy) wykazują silne działanie przeciwzapalne. Dzięki temu używane są w leczeniu wielu poważnych chorób, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Kuracja sterydami powinna zawsze odbywać się na zalecenie i pod kontrolą lekarza. Ich przyjmowanie może bowiem wiązać się ze skutkami ubocznymi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Układ pokarmowy

Zgaga - przyczyny, refluks, leczenie

Zgaga jest subiektywnym odczuciem pieczenia w przełyku. Może występować w przebiegu kilka chorób oraz na skutek stosowania pewnych używek czy pokarmów. Zgaga często wiąże się po prostu z prowadzeniem niezdrowego trybu życia, nie wykazując podłoża chorobowego....