Czy poprzez petting mogło dojść do zapłodnienia?

  Ostatnio z moim chłopakiem się wzajemnie pieściliśmy, oby dwoje mieliśmy bieliznę, pod koniec on dostał wytrysku. Chłopak umył ręce mydłem. Po 2 godzinach włożył mi palce do pochwy. Na drugi dzień dostałam krwawienia. Jestem dziewicą, ale wiem, że jest jakieś ryzyko. W dodatku mam nieregularny cykl. Czy mogło dojść do zapłodnienia?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży jest praktycznie równe zero. Bielizna stanowi wystarczającą barierę dla plemników, które mają za daleką drogę do przejścia, by móc doprowadzić do zapłodnienia.

Dokładne umycie rąk wodą z mydłem zmywa spermę. Dodatkowo czas, po jakim doszło do penetracji ręką był wystarczająco długi, by ewentualne pozostały plemniki zdążyły obumrzeć.

Trudna jest jednak do ustalenie bezpośrednia przyczyna krwawienia. Jeżeli do tej pory krwawienia międzymiesiączkowe nie występowały, a nie jest to czas, w którym spodziewa się Pani okresu wskazana jest wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę krwawienia. Plamienia śródcykliczne mogą występować w przypadku nadżerki, zaburzeń hormonalnych i wielu innych. Plamienie po zapłodnieniu występuje jedynie u kilku procent kobiet, w czasie zagnieżdżania zarodka, co zwykle ma miejsce około 21 dnia cyklu (jeśli doszło do ryzykownego zbliżenia).

Pozdrawiam