Czy powiększony brzuch świadczy o ciąży?

Witam, Po miesiączce zauważyłam u siebie lekko powiększony brzuch (duże podbrzusze i nad brzusze, a okolice pępka zapadniete) wygląda jakby to była fala na morzu i jest tak do teraz. Jeszce na początku miałam ciągłe odbijanie i pszelewanie w brzuchu ale już nie mam. W okolicy pępka po lewej stronie pulsuje mi brzuch, jakbym miała tam drugie serce. Jeszcze jakiś czas temu powiekszyly mi się piersi, spuchły, sutki się powiekszyly i opadły. Miesiączkę miałam 1 lutego i powinnam go teraz dostać na początku marca ale mi się spóźnia (mam nieregularne miesiączki) Proszę powiedzieć, czy moje objawy są podobne do ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

co prawda powiększony brzuch występuje w ciąży, lecz nie jest to objaw typowy dla wczesnej ciąży. Jeśli jednak prowadzi Pani aktywne życie seksualne, a okres spóźnia się, to proszę wykonać test ciążowy, który na tym etapie będzie z pewnością wiarygodny.

Dolegliwości, które Pani wymieniła mogą świadczyć nie tylko o ciąży, ale również o problemach z układem pokarmowym. Świadczy o tym powiększony brzuch, ciągłe odbijanie, przelewanie w brzuchu i pulsowanie w okolicy brzucha. W tym celu trzeba udać się do lekarza rodzinnego lub bezpośrednio do gastrologa.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszony-brzuch-u-dolu-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszony-brzuch-po-pettingu-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszony-brzuch-uczucie-pelnosci-zaparcia-i-wzdecia-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.