Czy powikłania po urazie głowy mogły pojawić się po 5 miesiącach?

Witam, czy możliwe jest pojawienie się powikłań 5 miesięcy od upadku na głowę? Miałem robione rtg oraz tomografie i nic nie wyszło, natomiast od kilku dni mam mocne bóle głowy poprzedzone gorączką, głownie przy nagłych ruchach głową albo kichaniu (wtedy ból sie nasila)

Witam,

odpowiadając na pytanie oczywiście, że mogą się pojawić ale aby to stwierdzić wymagana jest pełna diagnostyka obrazowa w tym RM głowy i kręgosłupa oraz badanie EEG głowy w raz z konsultacją neurologa który porówna obecne objawy i diagnostykę obrazową.

W przypadku upadku na głowę również powinien się wypowiedzieć ortopeda ze względu na kręgosłup szyjny który również powinien być oceniony po takim urazie.

Wskazana stacjonarna wizyta u neurologa plus ortopedy w celu oceny nowych objawów klinicznych.

Pozdrawiam