Czy powinnam jednak dodać więcej kcal do diety?

Dzień dobry! Od stycznia jestem na diecie (1750-1850kcal). Teraz ważę 66kg (160cm), schudłam 15kg. Ostatnio zmniejszyłam ilość kcal do 1700. Obawiam się, że waga zaczęła spadać za szybko. Ostatnio w ciągu 8 dni schudłam 1,5kg. Czy powinnam jednak dodać więcej kcal do diety znów? Dodam, że moja dieta polega tylko na ograniczaniu kcal, jem wszystko to, na co mam ochotę (nawet słodycze), ale jem także dużo warzyw i owoców, piję min. 2l wody dziennie oraz ćwiczę 3 razy w tygodniu (1 godzinę).

Dzień dobry,
Ilość kalorii, którą obecnie Pani spożywa, wydaje się w porządku. Jedynie w dzień treningowy dodałabym ok. 100-150 kcal, szczególnie z produktów białkowych i węglowodanowych. Oczywiście każdy organizm jest inny i może się okazać, że Pani przemiana materii jest dużo szybsza niż średnia. Proszę kontrolować wagę przez ok. 3 tygodnie i wtedy ocenić, czy spadek masy ciała wciąż jest tak szybki. Jeśli tak będzie, wtedy rzeczywiście proszę wrócić do poprzedniej kaloryczności. Przy okazji proponowałabym jednak zmodyfikować dietę nie tylko pod kątem kaloryczności, lecz także jakości produktów. Oczywiście raz na jakiś czas można pozwolić sobie na słodycze, czy inne niezdrowe produkty, na co dzień jednak proponuję je wykluczyć.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Dzień dobry,

ograniczając kaloryczność diety należy ja uważnie zbilansować - żeby nie doprowadzić do niedożywienia organizmu. Proszę się skontaktować z dietetykiem, który odpowiednio przygotuje dla Pani jadłospis uwzględniając Pani aktywność fizyczną.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga