Czy powinnam jednak zrobić następny test?

Dzień dobry. Okres spóźnia mi się 5dni. Robiłam test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki i był negatywny. Robiłam 2dni po spodziewanej miesiączce i tez byl negatywny - ten jednak po kilku godzinach zmienił się na pozytywny, ale wg ulotki po 10min nie powinno się odczytywać a co dopiero po kilku godzinach. Kolejny test robilam także 3dni po spodziewanej miesiączce- negatywny. Stosunek przerywany uprawiałam 6 marca, natomiast 11 marca miałam jednodniowe plamienie. Na papierze i tylko na czubku tampona. Czy powinnam zrobić następny test?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani wykonać kolejny test ciążowy z moczu bądź oznaczyć w laboratorium poziom hormonu beta-HCG. Badanie to będzie bardziej wiarygodne, choć na wynik trzeba będzie zapewne troszkę dłużej poczekać. Każda wartość wynoszącą więcej niż 5 mlU/ml uznawana jest za ciążę.

Biorąc jednak pod uwagę kilka testów ciążowych, które Pani wykonała najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia bądź jest za wcześnie, aby to wykryć. Jednodniowe plamienie, o którym Pani wspomina mogło być plamieniem implantacyjnym lub mogło wystąpić z innych powodów. Po oznaczeniu beta-HCG wszystko się wyjaśni.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-negatywny-wynik-testu-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-wynik-testu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowy-sluz-a-negatywny-wynik-testu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.