Czy być może powinnam jeszcze powtórzyć test?

Witam. 13 marca uprawiałam seks z partnerem. 14 marca dostałam okres. Następnie uprawialiśmy seks po zakończeniu miesiączki- 18 marca- wtedy zażyłam Escapelle. Ponownie uprawialiśmy seks 8 oraz 10 kwietnia- przyjęłam tabletkę EllaOne na czas. Kolejny stosunek odbył się 15 kwietnia, nie przyjmowałam wtedy antykoncepcji awaryjnej. 22 kwietnia zrobiłam test- negatywny. 29 kwietnia powtórzyłam test- negatywny. 29 kwietnia pojawiło się również brązowe, dosyć skąpe plamienie, ból piersi i czasem ból brzucha. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy powinnam powtórzyć test?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe są najbardziej wiarygodne w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie. Warto wykonać nie tylko test ciążowy z moczu, który znajdzie Pani w każdej aptece, ale również oznaczyć poziom beta-HCG z krwi. Jeśli oba testy dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Plamienie, którego Pani doświadczyło nie musi mieć związku z ewentualną ciążą. Mogło ono wystąpić z powodu zastosowania antykoncepcji awaryjnej dwa razy w ciągu jednego cyklu. Skutkiem ubocznym tego rodzaju antykoncepcji są właśnie plamienia, które mają związek z zachwianiem gospodarki hormonalnej.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani pod poniższym linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-zazyciu-antykoncepcji-awaryjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-plamienia-po-zazyciu-antykoncepcji-awaryjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-takie-plamienia-po-przyjeciu-tabletki-po.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.