Czy to mogło być krwawienie implantacyjne w 22 dniu cyklu?

Witam , jestem w 23 dniu cyklu . Wczoraj 22 dnia cyklu zdarzyło się u mnie jednorazowe plamienie dosyć obfite , ból przy siusianiu oraz dwa razy przy podcieraniu zauważyłam przezroczystą , wodnistą ,bezwonną wydzielinę z pochwy z kropeczkami krwi . Robiłam testy ciążowe , lecz niestety wychodzą negatywnie . Dziś rano wstałam i tak jakby wszystkie objawy zniknęły . Czy to mogło być krwawienie implantacyjne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie implantacyjne nie powoduje dolegliwości bólowych podczas oddawania moczu. Objawia się głównie plamieniem lub delikatnym krwawieniem, któremu nie towarzyszą objawy menstruacji. Czasem możliwe jest wystąpienie łagodnych skurczy, jednak są one o wiele słabsze niż te występujące podczas miesiączki.

Nie napisała Pani, jak długie są Pani cykle, kiedy nastąpiła owulacja oraz kiedy doszło do zbliżenia. To istotne informacje, gdyż krwawienia implantacyjne pojawia się zazwyczaj od 6 do 12 dni po zapłodnieniu. Na tym etapie test ciążowy może nie być jeszcze wiarygodny. Najlepszy czas na wykonanie testu ciążowego to dzień spodziewanej miesiączki. Wówczas hormon ten jest na tyle wysoki, że łatwiej go wykryć.

Proszę powtórzyć test za kilka dni. Jeśli wynik nadal będzie negatywny, to proszę udać się do lekarza w celu potwierdzenia bądź wykluczenia infekcji lub innych schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-dni-od-plamienia-implantacyjnego-mozna-zrobic-test-beta-hcg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-implantacyjne-a-negatywny-test-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-plamienie-moglo-byc-plamieniem-implantacyjnym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.