Czy powinnam kontynuować tę znajomość?

Witajcie.Mam 30 lat i cztery lata temu poznałam w sieci 37 latka spotkaliśmy się na zywo po dwóch latach dopiero.Pierwsze spotkanie nieudane-dobieral się,na drugim było to samo i jeszcze gorzej.Nie podoba mi się.Nie wiem o co jemu chodzi bo raz proponuje wspólne zamieszkanie a raz wyjazdy na noc-a ledwie się znamy przecież.Zle się z tym czuje bo mam wyrzuty sumienia ze tak długo to trwa i nie idzie w zadnym kierunku ta znajomość.Co zrobić?

Dzień dobry, myślę, że powinna Pani zdecydować się na szczerą rozmowę z tym mężczyzną. Taka rozmowa zapewne rozwieje Pani wątpliwości. Jeżeli on taką rozmową nie będzie zainteresowany to też będzie to dla Pani sygnał, że on nie zamierza nic w tej relacji zmieniać. Pani wątpliwości są jak najbardziej zasadne. Szuka Pani już statecznego mężczyzny, chce Pani się ustabilizować, więc faktycznie szkoda czasu jeżeli on nie ma poważnych zamiarów. Jednak dowie się Pani tego poprzez rozmowę z nim. Obecne myśli to przypuszczenia.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią. Myśląc o pytaniu w tytule Pani postu doradzam by Pani poczucie bezpieczeństwa było dla Pani "kompasem". Zdaje się, że te dwa spotkania o których Pani wspomina nie może Pani zaliczyć do bezpiecznych dla siebie. Niestety wyrzuty sumienia i branie odpowiedzialności na siebie będą zakłócać Pani ten "kompas". Proszę na to uważać. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, jeżeli nie podoba się Pani ten związek to proszę się zastanowić czy jest to znajomość którą chce Pani kontynuować. Czuje się Pani źle, ma wyrzuty sumienia w związku z czasem trwania znajomości, jednak widzi Pani że relacja ta zmierza w niewłaściwym kierunku. Rozumiem że może być Pani szkoda poświęconego czasu, obawiać się może reakcji przyjaciela. Proszę porozmawiać ze znajomym, czy mają Państwo podobne czy różne oczekiwania wobec siebie, inne cele.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl