Czy powinnam odstawić tabletki hormonalne z powodu wykrycia HPV?

Witam serdecznie mam 47 lat i takie pytanie,wykryto u mnie wirusa HPV typu 39 i 61 miałam robiona wypalankę w obecnej chwili po badaniach kontrolnych jest wszystko w porządku ale biorę tabletki hormonalne microgynon 21 i zastanawia mnie czy powinnam je odstawić czy mogę je brać dalej czy nie ma to wpływu na uaktywnienie się wirusa.Biorę je ze względu na bardzo obfite z dużymi skrzepami miesiączki bo dzięki nim są bardziej skąpe.Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.Beata

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze Pani może proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego