Czy powinnam stosować dietę?

Hej :) Mam 15 lat, ważę 55kg przy wzroście 156 cm. Chciałabym mieć płaski brzuch i mniejsze boczki. Słodycze jem rzadko. Często wychodzę na spacery (po jakieś 2 godzinki dziennie).
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie ma powodu, abyś stosowała dietę odchudzającą. Wystarczy, że zaczniesz zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport. Przede wszystkim wykonuj ćwiczenia na te partie ciała, które chcesz zmienić, czyli brzuch i boczki. Polecam ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl ale również sporty ogólnorozwojowe, takie jak jazda na rowerze, pływanie, jogging i wiele innych.

Właściwa dieta jest równie ważna. Dieta, a raczej nawyki żywieniowe. Powinnaś zrezygnować z produktów typu fast-food, słodyczy, gazowanych i słodkich napoji, gotowych dań, słonych przekąsek, słodkich bułek. Zwiększ natomiast spożycie warzyw, ryb, owoców i pełnoziarnistych produktów zbożowych. Pamiętaj też o chudym nabiale i produktach mlecznych oraz chudym mięsie. Prawidłowo zbilansowana dieta i sport są gwarancją szczupłej sylwetki.

Pozdrawiam.