Czy powinno się pić podczas posiłków?

Witam mam pytanie na temat napojow. Czy powinno sie pic podczas posilkow czy nie?

Generalnie picie w czasie posiłków nie jest zalecane, gdyż prowadzi do rozcieńczenia soków trawiennych, z drugiej jednak strony jeżeli posiłki zawierają zbyt mało wody i są suche ich spożywanie jest utrudnione. Dobrym pomysłem jest w takiej sytuacji (o ile nie ma problemów z nadpodażą energetyczną) pić do posiłku napoje same będące "posiłkami" z punktu widzenia wnoszonych przez nie kalorii - mogą to być soki owocowe (szczególni do dań mięsnych, gdyż zawarta w nich witamina C wpływa na zwiększenie wykorzystania żelaza) lub mleko. Nie należy do posiłków spożywać herbaty lub kawy, gdyż obniżają możliwość wchłonięcia wielu składników odżywczych.

Witam. Jeśli nie pojawiają się jakieś dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego to nie ma specjalnych ograniczeń (wiadomo też, że nie należy przesadzać z ilością płynów). Jedynie między piciem herbaty i kawy warto było by zachować odstęp czasu (0,5-1 godz.po posiłku), aby składniki mineralne w większym stopniu się przyswoiły.