Czy powstanie tluszczaka na plecach na wysokości żeber może być przyczyną nadmiaru tłuszczu?

Witam czy powstanie tluszczaka na plecach na wysokości żeber może być przyczyną namiaru tłuszczu w organizmie. Ostatnio schudłam ponieważ miałam problem z żołądkiem kiedy ten problem wyleczylam zaczęłam znów jadąc słodycze i jadąc na noc w związku z czym żnow przytyłam pojawiły się walki na plecach i brzuchu a wraz z tym pojawiło się zgrubienie jest ono miękkie lecz wypukłe lekarz rodzinny podejrzewa tluszczaka. Jest to nie bolesne. Czy moja waga może mieć na to wpływ. Mam 159 cm a ważę 62 kg

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Przyczyny powstawania tłuszczaków nie są do końca zdiagnozowane.
Dla zdrowia zawsze warto utrzymywać właściwą masę ciała, uzupełniać niedobory, dbać o ruch.

pozdrawiam