Czy preparaty białkowe posiadają badania kliniczne?

Witam Serdecznie. Mam pytanie odnosnie preparatow aminokwasowych i odzywek proteinowych innaczej wysokobialkowych czy preparaty te posiadaja badania kliniczne ? czy sa bezpieczne dla zdrowia ? Z gory Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Preparaty aminokwasowe/ odżywki białkowe należą do suplementów diety - nie muszą one być przebadane pod kątem bezpieczeństwa, oraz nie muszą przechodzić testów klinicznych, aby byly wprowadzone na rynek. Trzeba dokładnie czytać skład, bo do tego typu produktów cześto dodawanych jest sporo szkodliwych substancji. jeśli już chcemy je stosować należy stosować odpowiednie ilości preparatów (całkowita ilość białka- z suplementów oraz z diety łącznie- nie powinna przekraczać 1,5-2 g/kg m.c./ dzień)