Czy prolaktynemia może być przyczyną bólów podbrzusza i jajników?

Witam,
mam 24 lata, od 4 miesięcy męczą mnie bóle podbrzusza i jajników, głównie w trakcie miesiączki, ale zdarzają się również po miesiączce i w środku cyklu, dodatkowo mój okres jest bardzo skąpy, trwa ok. 3 dni, a po tym tylko delikatne plamienia ok. 1 dnia. Badanie prolaktyny ponad 30, 70, norma do 25.
Miesiączki do tej pory miałam regularne co 31 dni i trwały ok. 5 - 6 dni. Czy wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną tych bólów i skąpego okresu?
Czytałam również, że wysokie stężenie prolaktyny może być spowodowane hipoglikemią (inaczej niedocukrzenie) i w związku z tym mam pytanie, czy to, że 5 miesięcy temu wyeliminowałam cukier, może być tego przyczyną.
Dodam, że wcześniej słodziłam ok. 3 łyżeczek cukru do szklanki herbaty i piłam ok. 5 szklanek dziennie.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
w przypadku podwyższonego stężenia prolaktyny należy wykonać test z metoklopramiedem. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od wyniku badania. W takim przypadku należy również wykluczyć niedoczynność tarczycy.
Natomiast niezależnie od tego należy wyjaśnić, co jest przyczyną dolegliwości bólowych podbrzusza oraz nieregularnych cykli. Przyczyną mogą być np. podwyższone stężenie prolaktyny, torbiele jajników. W tym przypadku konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego oraz badania USG narządu rodnego.
Pozdrawiam