Czy przewlekłe zapalenie zatok może powodować powiększenie węzłów chłonnych?

Na tk zatok wyszlo ze mam przewlekle zapalenie zatok przerosnieta sluzowka w obu zatokach szczekowych leczenie farmakologiczne jak narazie Na szyi mam kilka powiekszonych ruchomych wezlow wielkosci malej fasolki i jeszcze mniejsze ledwo wyczuwalne laryngolog powiedzial ze to od chorych zatok ponieważ jest tam ognisko zapalne czy takie zapalenie w zatokach moze powodowac powiekszanie sie wezlow chlonnych na szyi ?i jak dlugo beda powiekszone czy to prawda ze moga zostac juz na zawsze?

badania na alergie proszę zrobić ige swoiste panel.wziewny i pokarmowy po 20 alergenów każdy morfologię i rozmaz
proszę wyslac pytanie i skany wszystkich wynikow oraz bardzo dokładny i obszerny opis tego co się dzieje na mój darmowy portal wirtualnej polski
www.forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre
porozmawiamy o tym dłużej tam.jest specjalny oddzielny czat dla każdego pacjenta.