Czy przez PCOS nie mogę mieć dzieci?

Witam. Jestem po wizycie u ginekologa,który stwierdzil małego mięśniaka i skierował na badanie USG. Podczas badania wyszło,że endometrium wynosi 17 mm, jajniki : prawy 22x46 mm, objętość 11,8ml. Lewy o wymiarach 28x57mm, objętość 24,7 ml. W obu jajnikach po kilkanaście torbieli i obraz usg odpowiada pcos. Nie stwierdzono płynu w jamie Douglasa oraz nie ma powiększonych węzłów chłonnych. Mam 22 lata. Czy takie wyniki oznaczają,że przez pcos mogę nie mieć dzieci? Mam regularne miesiączki co miesiąc, prawie dnia, nigdy nie miałam sytuacji,żeby nie mieć dłużej okresu niż standardowo,nie jestem otyla. Wiem,że mam problemu z hormonami. Co państwo sądzicie o takich wynikach,jakie badania powinnam zrobić i czy powinnam zmienic dietę?

Lek. Wojciech Zygmunt

PCOS utrudnia zajście w ciążę, jednak jej nie wyklucza. Prawidłowe leczenie i ścisła współpraca z doświadczonym ginekologiem-endokrynologiem mogą dać szansę na zajście w ciążę. Pozdrawiam i z całego serca życzę zdrowia!