Czy przy endometriozie brać Micorygon?

Dzień dobry. Dziś byłam u ginekologa ponieważ bolał mnie brzuch i wyczułam guza nad cieciem cesarskim ( mialam 2. Pierwsze 5lat temu drugie 2lata 8mies) ginekolog stwierdził po badaniu fizycznym że to endometrioza. Na badaniu usg wyszło że mam powiększone jajniki (5cm) i w nich pęcherze w lewym małe liczne prawy duże jeden na pół 5centymetrowego jajnika. Do tego powiększona macica, gin. stwierdził że będę mogła mieć mięśniaki przez nia. Suma sumarum dostałam tabletki antykoncepcyjne i to wszystko. Mam problem z wzdęciami lekarz twierdzi że to nie od tego choć rozmawiam z kobietami z endo i mają to samo. Moje dolegliwości to: ból jajników, bóle krocza podczas miesiączki, owulacja raz trwała 42dni gdy zawsze miałam 29 teraz też mi się spòźnia 3dni. Wzdęcia aż kłuje mnie w bokach mam wiecznie spuchnięte ręce i nogi, uciski w nogach. Rana po cc w jednym miejscu piecze i ten guzek, zgaga często mam problem z wypróżnieniem, bolesne współżycie. Nie wiem czy zasięgnąć opini innego lekarza czy brać te tabletki o nazwie Microgynon i tak zostawić...

Proszę spełniać zalecenia ginekologa. Tabletki jakie Pani obecnie przyjmuje mogą pomóc w zwalczeniu objawów endometriozy.