Czy przy tak częstych urazach wskazane jest wykonanie rezonansu stawu skokowego?
W listopadzie 2016 roku skręciłam później we wrześniu 2017 ponownie skręciłam kostkę przez 2 tygodnie noga w ortezie następnie na początku listopada ponowne skręcenie kostki znowu noga w ortezie reparilgel i urazym. Noga do tej pory boli ciężko jest chodzić, często mam uczucie grzania w okolicy stawu skokowego. Czy przy tak częstych urazach wskazane jest wykonanie rezonansu stawu skokowego? W jaki sposób można rozpoznać czy więzadła są całe?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Można zrobić najpierw USG ortopedyczne. Jest to badanie dość trudne do wykonania, więc należałoby wykonać je u dobrego ultrasonografisty, który w tym się specjalizuje. Dopiero później można byłoby rozważyć badania MRI. Oczywiście decyduję o tym lekarz ortopeda, więc sugeruje konsultacje ortopedyczną w gabinecie.
Pozdrawiam.