Czy rzeczywiście stan mojej wątroby wskazuje na konieczność powstrzymania się od alkoholu?

Witam serdecznie Pod koniec lipca przez 14 dni zazywalem silna dawkę antybiotyku augmentin ponieważ po kuracji antybiotykowej byłem bardzo osłabiony i źle się czułem lekarz zlecił wykonanie badania krwi i moczu. Wynik badania AST to 42 (poza norma)(tylko ast) przeprowadzone 31.07.18 ponowne badanie 29.08.18 wynik AST 28 w normie ALT 41 obie w normie i bilirubina całkowita 2.40 (przekroczona).... Lekarz powiedział że na podstawie tych badań mam tak zniszczona wątrobę że nie mogę już spożywać alkoholu i tlusto jest bo jestem bliski marskosci... Czy faktycznie jest tak źle czy jest to wynik zażywania silnego antybiotyku? Czy mogę normalnie spożywać posiłki i alkohol oczywiście z umiarem?, proszę o poradę z góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik bilirubiny wskazuje na istotną patologię. Koniecznie jest jednak poszerzenie diagnostyki np. o USG jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne (ALT, AST, ALP INR, APTT, GGTP i inne).