Czy spanie z dzieckiem jest dobrym rozwiązaniem?

Witam. Od narodzin mojego synka (ma 2 miesiące) śpimy z mężem z nim w łóżku.mamy olbrzymie łóżko wiec jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo spania nie ma żadnego problemu. Zastanawiam sie czy robię dobrze spiąc z dzieckiem, czy nie nadszedł już czas zeby zacząć uczyć spania we własnym łóżeczku ? Syn kocha spac z nami, a my z nim, komfort karmienia i kontroli nad jego snem i oddechem jest olbrzymi jednak czy nie czas na samodzielne spanie ?

Witam, idea "rodzinnego gniazda' ma wiele plusów dla niemowlęcia, czas kiedy należałoby przenieść malucha do swojego łóżeczka to rzecz względna. Tego rodzaju decyzja powinna uwzględnić zarówno potrzeby dziecka jak i możliwości i preferencje pary rodzicielskiej. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Osobiście sugerowałabym dać synkowi jeszcze trochę czasu a przy przenosinach zapewnić mu czas przejściowy, kiedy przez jakiś czas będzie spal w łóżeczku stojącym tuż obok mamy.Pozdrawiam