Czy stężenie hormonu jest prawidłowe?

Witam bardzo serdecznie. W lutym tego roku poroniłam ciążę w 8 tygodniu. Dziś znów jestem w ciąży - ostanią miesiączkę miałam 20.05.2010. Pierwsze b-HGC wykonałam 21.06.10 - wynosiło 2783,63 mlu/ml, następne 23.06.10 i wynosiło 5826,13 mlu/ml. 24.06.10 byłam u ginekologa i widział pęcherzyk żółty z zarodkiem. Kolejne b-HGC wykonałam 29.06.10 i wynosiło 25808,92 mlu/ml. Ostanie b-HGC wykonałam dziś, tj. 5.07.10 i jest 76651,93 mlu/ml - wydaje mi się, że jest zbyt małe, bo nie ma wzrostu o 66%. Chyba zwariuję z tej niewiedzy, a mój ginekolog jest na urlopie. Czy mam się czym martwić? Z mężem bardzo pragniemy tego dziecka. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie niepokoić. Normy poziomu hormonu bHCG są bardzo szerokie. Najważniejsze, że poziom tego hormonu cały czas się zwiększa. Proszę cierpliwie czekać do następnej wizyty u swojego lekarza ginekologa i nie denerwować się "na zapas". O ile nie wystąpi krwawienie czy objawy stanu zapalnego (gorączka i ból podbrzusza) nie ma powodów do przyspieszania wizyty.

Pozdrawiam serdecznie!