Czy sztyft metalowy w zębie jest przeszkodą do wykonania rezonansu magnetycznego?

Witam Ja mam pytanie czy sztyft metalowy w zębie jest przeszkodą do wykonania rezonansu magnetycznego przysadki mózgowej. Iza

Wszystkie metale a dokładniej mówiąc ferromagnetyki umiejscowione w okolicy narządu badanego są przeciwwskazaniem do wykonania badania MRI, ponieważ zakłócają obraz, powodują nagrzanie w wyniku reakcji z silnym polem magnetycznym etc. Sugerowałbym skontaktowanie się z placówką, której będzie Pani wykonywać badanie MRI (Pracownią Rezonansu Magnetyczego) w celu zasięgnięcia informacji na ten temat, ponieważ każda placówka podchodzi o tego inaczej.
Pozdrawiam.