Czy tabletki mogły spowodować zbyt wysokie stężenie hormonów w moim organizmie?

Dzień dobry. W tym miesiącu skończyłam przyjmowanie tabletek na 17. pigułce, ponieważ wyjechałam i ich nie wzięłam ze sobą. Trzeciego dnia wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia, tak jak zawsze. W związku z tym, że chciałam zmienić dzień przyjmowania tabletek, zażyłam pierwszą z nowego opakowania 4. dnia przerwy, około 23. (zawsze tak biorę), ale o godzinie 4 rano obudziły mnie silne nudności i wymiotowałam oraz miałam biegunkę. Czy to możliwe, że miałam za wysokie stężenie hormonów i od tego byłam chora? Czy mogę zacząć znowu przyjmować tabletki zaczynając prawidłowo 8. dnia, po 7 dniach przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Wymioty czy biegunka po tabletkach oczywiście mogą się zdażyć, choć nie z uwagi na wysoki poziom hormonów (każda substancja przyjmowana doustnie może wywołać takie działania). W wyżej opisanym przypadku bardziej prawdfpodobny jest jednak błąd dietetyczny.

2. Może Pani bezpiecznie rozpocząć nowe opakowanie po 7-dniowej przerwie (licząc od końca poprzedniego opakowania).