Czy tak długie zwlekanie z przeprowadzeniem operacji mogło mieć wpływ na zgon?

Dzień dobry. Teściowa z bólami brzucha w pt,trafiła do szpitala gdzie stwierdzono ostre zapalenie otrzewnej podłączono kroplówki.W sob.wprowadzono dreny do brzucha którymi spływała brunatna substancja. W nie. przewieziono teściową do innego szpitala na chirurgię.Operację przeprowadzono dopiero w Pon. późnym wieczorem.W wt. rano teściowa zmarła, Czy tak długie zwlekanie z przeprowadzeniem operacji mogło mieć wpływ na zgon.Podobno przy ostr. zap. otrz potrzebna jest natychmiastowa oper. Krzys

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jakie były objawy i wiele innych czynników. Nie mozna prosto odpowiedzieć na takie pytanie.