Czy tak mam brać te tabletki?

Biorę tab. Vibin.Mam je brać przez 28 dni i przerwę zrobić na 7 czy nie trza.

Redakcja abcZdrowie

Witam, tabletki Vibin zażywa się codziennie, przez 28 dni, bez przerwy. Ostatni rząd tabletek to tzw. tabletki placebo, które nie zawierają hormonu – są one po to, by zachować rytm zażywania leku i nie zapominać o regularnym zażywaniu ich. Po 2-3 dniach od rozpoczęcia brania pigułek placebo powinno pojawić się krwawienie "z odstawienia", dokładnie tak, jakby była Pani w trakcie siedmiodniowej przerwy. Nowy blister tabletek Vibin należy zacząć bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego – czyli w schemacie 21 tabletek żółtych, później 7 białych, a później znowu żółte z kolejnego opakowania. Więcej o zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.