Czy taki wynik znaczy, że jest podejrzenie jakiegoś stanu zapalnego, czy też nowotworu?

Jak zinterpretować taki opis "pobrano wycinki do badania patomorfolicznego z wstepnicy i odbytnicy". Nie ma zadnejb informacji czy z guzów, polip ów, czy ze ścian jelita??? Czy to znaczy, że jest podejrzenie jakiegoś stanu zapalnego, czy też nowotworu??? Czy badanie histopatologicznego to jest to samo co patomorfoliczne? Będę wdzięczna za udzielenie informacji.

Lek. Paweł Szadkowski

Wycinki pobrano z błony śluzowej, czyli części ściany jelita. Jest to rutynowe badanie. Badanie histopatologiczne to to samo co patomorfologiczne. Musi Pani spokojnie poczekać na wyniki.