Czy takie dawkowanie leków może mieć wpływ na znieczulenie ogólne?

Witam, za dwa tygodnie mam operację. leczę się na nerwicę. Lekarz przepisał mi sertranorm 2xdziennie i prefaxine 75 mg tez 2x dzienie, a do tego dobroson na spanie. oraz sedam doraźnie. przyznaje, ze ostatnimi czasu trochę ich nadużywam. jedna tabletka dobrosonu nie działa, wiec biorę już 3, podobnie jest z Sedamem. czy moze mieć to wpływ na znieczulenie ogólne? pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Kluczowe byłoby także podjęcie (dodatkowo) psychoterapii. Pozwala ona zrozumieć i pracować nad przyczynami zaburzeń nerwicowych. Leki wpływają głównie na jej objawy, nie mają jednak wpływu na emocjonalne i osobowościowe przyczyny trudności. I o ile farmakoterapia jest bardzo pomocna, czasem konieczna w procesie leczenia, bez poradzenia sobie z realnymi przyczynami trudności, może nie być wystarczająco skuteczna tzn. że objawy mogą wrócić po odstawieniu leku. Wspólnie z psychologiem, psychoterapeutą będzie Pan miał okazje pracować nad sobą i wprowadzać w życie, sposób myślenia o sobie i świecie takie zmiany, które pozwolą nie tylko na poradzenie sobie z nerwicą, ale także zapobieganie jej nawrotom. Zachęcam do podjęcia całościowego leczenia, które pozwoli Panu skutecznie poradzić sobie z chorobą.

Przed znieczuleniem wypełnia się kwestionariusz, w którym jest pytanie o przyjmowane leki. Należy o nich poinformować anestezjologa podczas konsultacji. Pozdrawiam