Niepokojące zmiany skórne

Zauważyłeś na swojej skórze zmiany, które cię niepokoją? Zastanawiasz się, co z tym zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

obecnie medycyna oferuje stosunkowo szerokie spektrum leczenia nadpotliwości, przy czym, jak się Pani przekonała, ich skuteczność nie jest taka sama.

Najmniej inwazyjne, a zatem najbezpieczniejsze, jest zastosowanie jonoforezy oraz toksyny botulinowej – ten drugi zabieg wykazuje się wysoką skutecznością, lecz nie jest pozbawiony wad (wysoka cena zabiegu oraz stosunkowo krótkotrwały efekt).

Z kolei terapia laserem jest jednocześnie bezpieczna oraz skuteczna, ponieważ powoduje rozpuszczenie gruczołów potowych, a następnie odessanie ich. Niestety metoda ta wykonywana jest tylko w obrębie pach. Więcej o metodzie pod tym adresemhttps://uroda.abczdrowie.pl/nadpotliwosc-przyczyny-i-leczenie.

Jeśli chodzi o chirurgiczne leczenie nadmiernej potliwości to możliwe jest wyłyżeczkowanie gruczołów potowych, miejscowe wycięcie ich lub tzw. sympatektomia, polegająca na przecięciu włókien nerwowych. Niestety każda z tych metod niesie za sobą ryzyko powikłań – o żadnej nie można powiedzieć, że jest całkowicie bezpieczna i pozbawiona wad. Poza ryzykiem infekcji, powstania blizn czy bliznowców, istnieje ryzyko wystąpienia nadpotliwości w innym miejscu. Więcej w artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/leczenie-nadpotliwosci-wskazania-metody.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/leczenie-nadmiernej-potliwosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty