Czy te objawy wskazują na ciążę?

Dzień dobry mam 42 lata 25 lutego miałam ostatnią miesiączkę kolejna powinnam dostać 25 marca nie dostałam w ostatnim dniu czyli w szóstym dniu cyklu pojawiło się lekkie krwawienie myślałam że to okres na drugi dzień gdzie zawsze jest obfite krwawienie nie pojawiło się natomiast przy podcieraniu jest lekko pomaranczowa krew ogólnie nic nie leci bielizna jest czysta do tego występuje straszna suchość pochwy gdzie nigdy przed miesiączką tak nie miałam ogólnie powinnam już być po miesiączce czy mogę być w ciąży nadmieniam że mam również nadżerkę
KOBIETA, 42 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Jeśli miała Pani stosunek płciowy, po którym mogłoby dojść do poczęcia dziecka,to proszę wykonać test ciążowy z krwi.

U kobiet po 40 dochodzi do wielu zmian hormonalnych,które wpływają na długość i regularność cyklu miesiączkowego. Zmniejsza się ilość estrogenu( objawy niedoboru estrogenu: zaburzenia miesiączkowania w postaci braku miesiączek, nieregularnych krwawień,podrażnienia, suchość pochwy;

ból podczas stosunku,pogorszenie kondycji włosów,zatrzymanie wody w organizmie ) , poziom FSH w organizmie kobiety wzrasta, co ma wpływ na szybkie dojrzewanie pęcherzyków jajowych. W związku ze starzeniem się, pęcherzyki tracą zdolność osiągnięcia gotowości do owulacji, czego efektem jest zaburzony cykl miesięczny.

Warto wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa i poprosić o skierowania na badania hormonalne.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska