Czy te wszystkie objawy są ze sobą powiązane?

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu skończyłam antybiotykoterapię. Zrobiłam to ponieważ miewałam refluksy i bałam się, że to przez antybiotyki (wcześniej nie miałam refluksów w ogóle). Już minęło trochę czasu i pomimo że wcześniejsze dolegliwości ustśpiły, to pojawiły się nowe, które być może mają z tym związek. Czasem boli/kłuje mnie gardło jakbym miała ciało obce i mam problemy z połykaniem. Parę dni temu poszłam do dentystki i okazało się, że wiele moich zębów się psuje oraz mam żółte gardło. Czy te wszystkie rzeczy mogą mieć związek ze sobą? Do jakiego lekarza powinnam się udać?

Witam,

na nurtujące Pani pytanie odpowie specjalista laryngolog do którego powinna się Pani udać na wizytę stacjonarną na której specjalista wykona badanie endoskopię badanie gardła i oceni jego stan i zleci odpowiednie leczenie jeśli będzie tego wymagało.

Przed wizytą zalecał bym wykonanie wymazu z jamy ustnej aby określić jakie bakterie lub grzyby bytują w jamie ustnej.

Pozdrawiam