Czy ten lek mógł zaburzyć wynik pierwszego badania na wątrobę?

Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Od 30 tygodnia biorę duphaston oraz mam założony pessar z powodu niewydolności szyjki oraz skurczy. Jestem.po badaniu HBs, wynik niestety wyszedł dodatni i otrzymałam skierowanie na rozszerzenie badań. Czytałam ulotkę duphastonu (biore go 3x na dobę) i tam w działaniach nieporzadanych jest mowa o wpływie leku na wątrobę. Czy ten lek mógł zaburzyć wynik pierwszego badania?? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Wpływ na wątrobę to nie to samo, co obecność Ag-HBs. Musi Pani wykonać wszystkie badania.