Czy to alergia i jak z nią walczyć?

Witam! Moim największym problemem, z którym nie umie dać sobie radę jest uciążliwe drapanie pieczeni w gardle. Przy tym dyskomfort w oddychaniu objawy pojawiły się nie dawno, myślę że jest to związane z moim wykonywanym zawodem. W pracy jestem narażony na pył głównie z aluminium. Jestem operatorem frezarki cnc. Proszę o pomoc i poradę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Problemu nie należy bagatelizować. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej laryngologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają. Do laryngologa konieczne jest skierowanie.
Pozdrawiam