Czy to będzie skuteczne na te zmiany na penisie?

Dzień dobry. Jestem 20-letnim mężczyzną i około dwa dni temu zauważyłem małe czerwone kropeczki na penisie. Obecnie przebywam na terenie Holandii i wizyta u urologa na ten moment odpada. Czytałem, że w takich przypadkach może pomóc maść z klotrimazolem, jednak nie mogłem tu takiej znaleźć stąd pytanie czy mogę użyć czegoś innego do stosowania miejscowego? Czy Daktarin Krem z Mikonazol byłby w porządku? Zakupiłem już także specjalny płyn do higieny intymnej w drogerii. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety ciężko jest wdrożyć leczenie bez informacji na temat tego, z jakiego powodu pojawiły się opisane przez Pana zmiany na penisie.

Czerwone kropki mogą bowiem oznaczać zakażenie grzybicze, reakcję alergiczną lub choroby weneryczne (kiłę, rzeżączkę lub wirus brodawczaka ludzkiego HPV). Ponadto czerwone plamy występują także w przypadku łuszczycy czy opryszczki narządów płciowych. Musi więc ocenić je lekarz, najlepiej posiadający specjalizację z dermatologii i wenerologii. Dopiero wtedy możliwe będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Krem Daktarin, o którym Pan wspomina wykazuje działanie przeciwgrzybicze. Pomoże więc w przypadku grzybicy prącia.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania znajdzie Pan po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-kropki-na-penisie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szczypiace-czerwone-kropki-na-penisie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-czerwone-kropki-na-penisie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.