Czy to cukrzyca? Proszę o zinterpretowanie moich wyników badań

Witam, mam 24 lata. W trakcie serii badań pod kątem PCO okazało się, że lekarza zaniepokoiły moje wyniki badań na cukier i insulinę. Niestety nie mam na wynikach podanych norm, dlatego proszę o pomoc, czy faktycznie mam się o co bać: glukoza na czczo - 4,6 mmol/l, insulina na czczo - 15,14 uU/ml. Dodatkowo lekarz zalecił mi zrobienie krzywej cukrowej, ale wyników jeszcze nie mam. Proszę o pomoc w interpretacji tych wyników, które podałam.

24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Trudno się ustosunkować do przedstawionych wyników i obaw lekarza, nie znając historii choroby pacjenta. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl