Czy to krwawienie to efekt działania hormonów?

Witam Mam pytanie dotyczące antykoncepcji hormonalnej. Zazywam Atywia Daily i że względj na urlop nie zrobiłam sobie 7 dni przerwy tylko rozpoczęłam drugie opakowanie. W niedzielę 18.07 nie zazylam tabletki tylko zażyłam w poniedziałek o 13:00 i następna wieczorem. We wtorek pojawiło się krwanienie które trwa do dnia dzisiejszego. Nie jest obfite ale jednak caly czas i Zazywam mimo to białe tabletki pilnując godzin. Zostało Mi jeszcze 6 białych tabletek czy mam je nadal zazywać czy zrobić przerwę.? Czy to krwawienie to efekt działania hormonów czy lepiej zmienić tabletki na jakieś inne? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bardzo możliwe, że krwawienie, które się u Pani pojawiło, było spowodowane pominięciem jednej tabletki.

Ogólnie rzecz biorąc wszelkiego rodzaju plamienia lub krwawienia mogą powstać jako następstwo niesystematycznego brania tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście, powodów może być więcej, jednak do jakiejkolwiek głębszej diagnozy potrzebny byłby ginekolog, który przeprowadziłby odpowiednie badanie.

Dodatkowo przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych mogą zmniejszyć ochronę przed ciążą, dlatego w takich przypadkach zaleca się stosowanie innych środków zabezpieczenia (np. prezerwatyw).

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który opisuje zasadę działania tabletek antykoncepcyjnych, a także skutki ich pominięcia:

https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.