Czy to może być zarośnięta błona dziewicza?

Witam, szukałam odpowiedzi na moje pytanie w internecie, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć. Mój problem polega na tym, że uprawiam seks ze swoim chłopakiem od 2,5 roku, a mimo upływu czasu ból towarzyszący przy stosunku nie ustaje (choć występuje w różnym stopniu), na dodatek od pewnego czasu po stosunkach zaobserwowałam krwawienie prawdopodobnie z błony dziewiczej, co w takiej sytuacji powinnam zrobić i co to oznacza? Słyszałam już o przerośniętych błonach, które zaleca się przeciąć.

Witam serdecznie,

Czy była Pani z opisanymi dolegliwościami u ginekologa? Zachęcam do wizyty i opowiedzenia o tym, co się dzieje. Dodatkowo polecam skorzystanie z wizyty seksuologicznej. Być może to wulwodynia bądź dyspareunia, czyli zaburzenia objawiające się bólem w trakcie stosunku seksualnego.

Wulwodynia jest to takiego rodzaju zaburzenie, które objawia się bardzo niekomfortowymi doznaniami bólowymi - pieczenie, palenie, kłucie w miejscach intymnych. Diagnozuje się ją przy jednoczesnym wykluczeniu infekcji powodujących takiego rodzaju dolegliwości. Przyczyny tak naprawdę mogą być różne, dlatego diagnozowana jest przez lekarza.

Dyspareunia to dysfunkcja seksualna, której przyczyny mogą być somatyczne, np. brak właściwego nawilżenia pochwy, stany zapalne narządów płciowych. Ponadto przyczyny mogą pochodzić również ze sfery psychicznej. Wtedy mówimy o dyspareunii nieorganicznej.

W celu zdiagnozowania dolegliwości proszę skonsultować się z wymienionymi specjalistami.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA