Czy to może mieć wpływ na miesiączki?

Witam mam pytanie. Od jakiegoś czasu występują u mnie nieregularne miesiączki. Co 40 dni. A nieraz się nawet zdarzy raz na 2 miesiące. Chodzę do ginekologa regularnie . Cytologia, Kolposkopia, usg wszystko prawidłowe. Jedynie w cytologia zaznaczono " słabe działanie estrogenne". Zazywam też cital . Czy jedno albo drugie może mieć wpływ na miesiączki?

O dalszym postępowaniu w takim przypadku powinien decydować ginekolog najlepiej ginekolog-endokrynolog ponieważ problemy związane z miesiączkowaniem mają podłoże w zaburzeniach hormonalnych. Myślę, że warto byłoby dokładnie ocenić poziomy hormonów płciowych i na podstawie wyników wdrożyć odpowiednie leczenie. O wszystkim jednak powinien zadecydować ginekolog.