Czy to może wskazywać na to, że mam problemy psychiczne?

Czy mogę mieć problemy psychiczne? Mam 23 lata, i nie wiem czy coś mi dolega czy to tylko moja wyobraźnia. Zacznijmy od początku, jako dziecko byłam nieśmiała, wycofana. Moi rodzice mieli. olbrzymie problemy z alkoholem, picie, krzyki, przemoc domowa. Uważam się za dobrego człowieka, nigdy nic złego nikomu nie zrobiłam. Każdy uważa mnie za miłą osobę. W ciągu dnia uśmiecham się, rozbawiam wszystkich dookoła, potem czuje straszne rozdrażnienie, jestem wściekła na wszystko i tak na zmianę. Czuję pustkę, wiem że w życiu nic mi nie wyjdzie, jestem najgorszym człowiekiem na świecie, modlę się aby umrzeć, płacze w nocy. A następnego dnia kupuje niepotrzebne mi drogie rzeczy, uważam że mogę mieć wszystko i że ogólnie jest super, a potem znowu rozrywa mnie od środka i chce umrzeć. Nie zabije się bo nie mogłabym wyrządzić takiego bólu bliskim. Drapie się po rękach strasznie mocno. Poprostu nie chce żyć a jestem tutaj niewolnikiem, muszę tu być a tak strasznie nie chce. Zaraz znowu mi przejdzie i będę chodzić uśmiechnięta. Czasami nocami, leżę w łóżku i rozmyślam co by się stało gdyby umarła moja przyjaciółka, i ryczę jeszcze bardziej bo wiem że wtedy umarlabym i ja. Ale jej nic nie dolega. Poprostu wmawiam sobie takie scenariusze. Mam dość już tych wahań.

Dzień dobry,
Na podstawie Pani opisu wnioskuję, że ma Pani problemy z psychiką i doradzałabym konsultację z psychiatrą oraz psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Nie mogę Pani postawić diagnozy bez obszerniejszego wywiadu i ponadto problemy wymagające pomocy specjalisty nie zawsze świadczą o obecności danego zaburzenia psychicznego. Psychiatra postawiłby diagnozę i być może zalecił farmakoterapię. Pani problemy mogą mieć związek z tym, że jest Pani tzw. dorosłym dzieckiem alkoholika (DDA) i ze względu na obecność myśli rezygnacyjnych wymagają pomocy specjalisty. Mam nadzieję, że rozpocznie Pani leczenie i wszystko zacznie się zmieniać na lepsze.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/