Czy to możliwe, że poroniłam?

Ostatnią miesiączke (normalną) miałam 20 czerwca. W lipcu nie pojawiło się nic. Nie zmartwiło mnie to, bo bardzo często mam opóznienia i to nawet duże. 6 sierpnia się pojawiła, ale tylko na jeden dzień, po dwóch dniach dostałam coś w rodzaju krwotoku, ale nie trwał długo.

Od tamtej pory miałam silne bóle podbrzusza i delikatne plamienie. Bóle ustąpiły wczoraj. Plamienie delikatne jeszcze jest. Nie mam i nie miałam żadnych objawów ciąży, ale 3 dni temu test pokazał mi wynik pozytywny. Jestem umówina do lekarza, ale zjada mnie niepewność, więc próbuję zasięgnąć porady tu.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że najprawdopodobniej doszło do poronienia na bardzo wczesnym etapie ciąży.

Jest to dość częsta przypadłość związana z nieprawidłowym rozwojem płodu, nie świadczy w żadnym razie o Państwa niemożności posiadania zdrowych dzieci w przyszłości. Czasem jednak wczesnej ciąży towarzyszą krwawienia w dniach spodziewanych miesiączek, choć są one zwykle mniej obfite i krótsze niż zwykłe miesiączki. Dlatego opisany przez Panią krwotok wskazuje raczej na poronienie. Wizyta u lekarza rozwieje wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie!